Znaczenieimion.int.pl:

- główna strona
- mapa serwisu
- księga gości


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o aktualizacjach serwisu na swój e-mail? Nic prostszego - wystarczy, że podasz poniżej swój e-mail.


Dzisiejsi solenizanci:
Delfina, Joachim, Joachima, Leokadia, Loda, Waleria, Wielisława, Wiesław


Ważna informacja

Strona jest skierowana do osób z poczuciem humoru, jeśli go nie masz, to szybko uciekaj z tej strony.
Nie interesuje mnie Twoja negatywna opinia, nie chce żebyś mnie wyzywał - ja nie piszę sprayem po Twoim domu więc Ty mi nie bluzgaj w mojej księdze gości. Z góry dziękuję :)


Losowy opis imieniaJeśli chcesz wzbogacić swój blog, swoją stronę WWW itp. wystarczy, że wstawisz poniższy kod HTML by wyświetlać jedno losowe imię:Wygląd losowego opisu można edytować poprzez style CSS:
- znaczenieimion_plec - określa wygląd płci (tekst)
- znaczenieimion_imie - określa wygląd imienia (link + tekst)
- znaczenieimion_znaczenie - określa wygląd znaczenia imienia oraz stopki naszego serwisu (link + tekst)

Ksenia - bez cenzury

Liczniki odwiedzin | Księgi gości | Metal Lyrics | Konwerter | Wolne domeny | Informacje o samochodach | Zakupy w UK | | | | | | Dostawcy Internetu | Wczasy nad jeziorem


Znaczenie imion strona została stworzona w połowie 2005 roku - prezentujemy tutaj zabawne znaczenia imion, niektóre są lekko wulgarne, niektóre erotyczne, obraźliwe itp - prosimy o nie branie "na poważnie" prezentowanych w serwisie treści. Zapraszamy do korzytania z naszego serwisu :)

męskie Ksenia

Ksenia jest ładna kobietą,potrafi być inteligentną, jest leniwa ale da sie z nia żyć :_0 (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

Ksenia jest osobą nieśmiałą.
(nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

Ksenia - miła a zarazem sympatyczna osóbka, piękna, zawsze zjedna sobie męskie serac.. co nie zawsze wychodzi jej na dobre.. z natury łagodna osóbka, kocha przyrodę i wszystko co ją otacza... Jak się zakocha to na zawsze, jest oddana swojeu kochankowi... uwielbia romantycznośc, delikatnośc, czułośc... na pewno kolacja podziała na nią jak fetysz... :) (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

ksenia, wielka poliglotka nie znająca poprawnej polszczyzny, stara panna, za wzór rodziny uznaje siebie z dwojgiem dzieci (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

To Zajebista, wesoła, czuła oraz wrażliwa dziewczyna zawsze marzy o prawdziwej miłości na ogół wie czego chce :) (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

ciągle jara Boby ,jest nudziarą ma czerwone oczy, a jak już jej odbije to na maxs (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

Ksenia miła, sympatyczna a przede wszytskim wyjątkowoa dziewczyna :) Osoby ją znające wiedzią o co chodzi.. Kochliwa oraz wierna to chyba główne cechy jakie jej towrzyszą, często stara się być sumienna chociaż nie zawsze jest tak jak być powinno... (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

Ksenia to zaje zaje zaje fannne imie:) ja to mowie!! KSENIA z okolic Ostrowca sw.:):) kazdy mysli ze to imie ruskie... ale ja jestem innego zdania:D jest "inne" niz wszystkie imiona. jest takie "oryginalne":) (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

czasem głupiutka,werzy w ludzi,kocha bez pamięci, (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

imię pochodzenia greckiego a dokladnie od wyrazu ksenija co oznacza goscinnosc (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

pochodzi od stwierdzenia ksenofobia czyli niechęc do obcych
(nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

jwat to imie greckie ktore oznacza : goscinna (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

Najładniejsze imię jakie znam!!! Pozdrawiam (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

Zawsze niezwykła i fascynująca. Intryguje osobowoscią od pierwszego wejrzenia. (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

bardzo łatwe,można się nimi pobawić i zostawić (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

znam jedną to żle prowadząca się osoba więc wszystkie takie są!!! (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

próbują zdobyć faceta na dziecko (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia


Ksenia Rzymianka (w życiu świeckim Euzebia), ur. w IV w., mniszka i diakonisa (scs. Prepodobnaja Ksienia Rymlanina), święta Kościoła prawosławnego.
Hagiografia
Urodziła się w Rzymie w bogatej i znanej rodzinie senatorskiej. Jej ojciec był chrześcijaninem. Na chrzcie dano jej imię Euzebia. Dziewczynka otrzymała nie tylko wspaniałe wykształcenie, ale też dobrze poznała zasady wiary i bogobojności.
Już od dzieciństwa pokochała Chrystusa. Umacniając się w wierze postanowiła nie wychodzić za mąż, aby na zawsze móc poświęcić się Zbawicielowi. Gdy rodzice zdecydowali wydać ją za mąż, w sercu świętej odbyła się ogromna walka wewnętrzna miłości rodzicielskiej i miłości do Chrystusa.
Poszukując odpowiedzi na pytanie co ma uczynić, wzięła do ręki „Dzieje Apostolskie”, których fragment utwierdził ją w przekonaniu, iż powinna wybrać Jezusa. Poprzez służące rozdała wówczas swoje złoto, przebrała się w męskie szaty i wraz z nimi opuściła rodzinny dom.
Święta wraz ze służącymi wsiadła na statek i popłynęła do Aleksandrii, a stamtąd na wyspę Koa, gdzie zamieszkała w odludnym miejscu. Tu zdjęła swe męskie szaty i przybrała imię Ksenia, aby uniemożliwić odszukanie jej przez rodziców. Tam też wszystkie kobiety powierzyły siebie duchowemu kierownictwu przybywającego od czasu do czasu na wyspę mnicha ze Świętej Góry Atos. Wkrótce wokół świętej powstał monaster, a jej życie przepełnione nieustanna modlitwą, postem, pokorą i miłosierdziem, stało się przykładem do naśladowania dla wielu nowych sióstr. Tam też zmarła w młodym .ku około 450 r.
wieNa ikonach święta przedstawiana jest jako młoda kobieta odziana w czarne, mnisze szaty. Ręce ma modlitewnie złożone na piersi bądź w prawej trzyma krzyż (chociaż nie zmarła śmiercią męczeńską), a w lewej zwój pisma
wieNa ikonach święta przedstawiana jest jako młoda kobieta odziana w czarne, mnisze szaty. Ręce ma modlitewnie złożone na piersi bądź w prawej trzyma krzyż (chociaż nie zmarła śmiercią męczeńską), a w lewej zwój pisma

(nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

miła,inteligentna troche niesmiala ale lubi zabawe do białego rana:) naprawde fajna (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

ime pochodzace od tabalugi..istota zamieszkala w wiosce smerfow...dyma krasnaludki i inne niewinne zwierzatka morskie (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

Ksenia- WRAŻLIWA, CZASEM NERWOWA, DOBRA, Z POCZUCIEM HUMORU, CZUŁA I POMOCNA (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

KSENIA JEST DOBRA,UCZUCIOWA,Z DUZYM TEMPERAMENTEM,Z POCZUCIEM HUMORU,WRAZLIWA (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

to nienormalna kleptomanka i do tego wygada jak pól dupy zza krzaka (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

kochająca, szczera i wrażliwa (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

imie żeńskie pochodzenia żaeńskiego wywodzi sie od slowa oznaczajacego goscina (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

jedrna cipeczka chociaz troche obwisła (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

znam jedną ksenie to poprostu zołza!!! (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

to lezba (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

fajna miła,ma dosc dobry gust optymistyczna (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

dddddddddd (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

Fajne imie :P Sama Tak Sie Nazywam :D Jest Ok :) (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

Ksenia (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

Osoba nosząca to imię jest odważna,w niektorych sytuacjach wulgarna,śmiała,toważyska,z poczuciem humoru, (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

imię pochodzi od języka greckiego czyli gościnna (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

imie zenski pochodzenia greckiego gościnna
(nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

to piekna i sexowna dziewczyna o niepowtarzalnym wdzieku i urodzie ma swoj charakter i za to jest szanowana nie daje sobie w kasze dmuchac (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

Ksenia- imię żeńskie pochodzenia greckiego, oznacza "obcy", "cudzoziemiec", ale i "gościnnośc". Zgrubienia do tego imienia to: Kseńka, Kseniucha, Ksenira, Kseniora, Kseniuta. Zdrobnienia zaś to: Kseniutka, Kseniusia, Kseniunia, Kseniuta, Ksenobila:) Ksenia jest to osoba nieśmiała ale otwarta do ludzi i nowych znajomosci (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

zjebana ku**a, które chce obciągnąć swoim profesorom (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

to fantastyczna dziewczyna z dużą ilością dobrego humorku...Kocha robić zakupki, kocha swoje przyjaciółki i w wolnych chwilach zgłębia tajniki matematyki...marne z tego efekty :p (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

KSENIA CO TO ZA IMIE://// AFEE JAKIE OBRZYDLIWE;////
NAJPIEKNIEJSZE JEST IMIE KASIENKA;)))) A NIE JAKS KSENIA;/// (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

pojebana w chuj! (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

lekkie imię kojarzy się z malą dziewczynką jest zabawna ,spokojna.Lubi się uczyc słuchać nauczycieli.MIŁOŚĆ barbzo przywiązuje się do partnera jest ufna i zazdrosna.Czasem potrafi być tak zazdrosna,że moze roztoczyć walkę, (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

lubi bardzo jeść i odpoczywać. są one przewarznie grube.
(nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

ksenia to w teorii literatury klasycznej krótki, wierszowany "podarunek" dla gościa, bo "xenios" to znaczy gościnny, inne znaczenie literackie to krótki, dowcipny wiersz z "przytykiem" i to podobno dobra charakterystyka osobowości Kseni:) (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

Znaczenie imienia juz jest podane, chcę tylko dodać, że w katolickim kalendarzu Ksenia obchodzi imieniny 24 stycznia, co jest wlasnie odpowiednikiem 6 lutego z kalendarza prawosławnego. Babcia Kseni (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

Ksenia - imię żeńskie pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa oznaczającego "gościnna". Jego wschodniosłowiańskim odpowiednikiem jest Oksana lub Aksana. (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

KSENIA
(nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

bardzo mądra, lecz czasami głupia. fajna ale z odpałami(i nie dopałkami) (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

To cudowne imie nosza tylko piekne i inteligentne dziewczyny .Kocham KSENIE ! (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

Cudo !!! (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

Piekna i super inteligentna (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

Ksenia :) bardzo piękne imię..byl to przydomek samego Zeusa. Dziewczyna o tym imieniu jest wesoła, lubi grać na nerwach i rozsmieszac innych (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

Ksenia- dziewczyna o takim imieniu jest osobą wesołą, potrafi rozbawić i zdenerwować znajomych, nie lubi sie narzucać i chce byc kochana. (nadesłane przez czytelnika)

męskie KSENIA

KSEBFVYFGF (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

piekna dziewczyna o wielkich oczach i zniewalajacym usmiechu..a w dodatku kocham ja ale ciiiiiii bo ona o tym nie wie...Marcin (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

tggggg (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

znaczenie imienia to gościnna (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

karzdom kseniom jest dziwka (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

Czy jest to tytuł przełożonej klasztoru?(nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

gościnna (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

Kochana i piękna (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

Dziewczyna otym imieniu jest niezwykle seksowna. Kocha imprezy i jest milutka. Ma słodki wyraz twarzy .Ma ogromne pczucie humoru i jest spoznialska. (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

jest seksowna i mila
(nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

JA ZNAM KSENIĘ GRUBĄ, WSTRĘTNĄ I TROCHĘ DZIKĄ (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

radosna dziewczyna wspaniała przyjaciółka niekiedy nerwowa lubi ludzi toważyskich (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

Ksenia jest wspaniałą przyjaciółką i ciepłą pogodną osobą. (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

świetna koleżanka (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

lubi trymać za jaja (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

Ksenia-imie damsko-męski\\
(nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

ksenia gość nie zawsze ochoczo przyjmowany, pochodzi od greckiego "ksenos"- przydomek Zeusa (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

Imie Ksenia pochodzi od jezyka Greckiego a oznacza to gościnna ,jest wiele innych znaczeń tego imienia ale to ejst prawidłowe (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

taka sama jak roksana (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

To osoba o niezwykłym charakterze. Gdy się uprze na coś to wszyscy mają jej słuchać bo ona ma zawsze rację. Gdy uprze się na komórkę to trzeba jej ja kupić. ;) (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

Opis: imię pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa ksenos, które oznacza: „obcy, gość, cudzoziemiec”, ale także „gościna”.
Charakterystyka: uparta do granic wytrzymałości otoczenia. Gdy sobie coś postanowi, dopnie swego, choćby się waliło i paliło. Uwielbia przyjmować gości, dla których potrafi stać w kuchni przez cały dzień, aby podać wspaniałe potrawy.
Zdrobnienia: Kseńka, Senia, Seńka
Imieniny: 16.04
Patroni i święta: 24 I (św. Ksenia Petersburska oraz św. Ksenia Rzymianka)
Szczęśliwa liczba: 5
Szczęśliwy kolor: pomarańczowy
Szczęśliwy kamień: chryzopraz

(nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

Myślałem ze Ksenia ma imieniny tylko w dniach 06-luty i 16-kwiecień a tu czytam czwartek że 27 listopada 2008, imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana >>


(nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

zajebsty feedback macie, bo kretyn, który pisał poprwakę do tego kto ma nie robic błedów, sam je zrobił ;) Stara go kocha w nocy !!:p (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

Ksenia: imię źeńskie pochodzenia greckiego
Zdrobnienia: Kika, Oksana, Seńka, Kseńka, Kseniusia
Imieniny: 24 styczeń, 6 luty, 16 kwiecień, 27 pażdziernik
Oznacza: obcy , cudzoziemiec , gościnna
(nadesłane przez czytelnika) (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

ksenia oznacza również "gościnny" - stąd wiele greckich hoteli ma w swej nazwie słowo "ksenia" (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

bzdura nie ma odpowiednika do imienia Ksenia niech nikt nie porownuje imienia Ksenia do Oksana bo sa to 2 rozne imiona...!!!!!!!! (nadesłane przez czytelnika)

męskie Ksenia

oznacza gościnna (nadesłane przez czytelnika)


Własny opis możesz dodać tutaj: formularz dla imienia: Ksenia

Daty imienin dla imienia Ksenia:
- 6 lutego (zobacz pozostałe imiona)
- 16 kwietnia (zobacz pozostałe imiona)


Imiona zaczynające się na literę: K

męskie Kacper
męskie Kajetan
męskie Kalikst
zeńskie Kalina
męskie Kamil
zeńskie Kamila
męskie Kanizjusz
zeńskie Karina
męskie Karol
zeńskie Karolina
zeńskie karolina
zeńskie Karolina
męskie Kasjan
zeńskie Katarzyna
męskie Kazimierz
zeńskie Keira
zeńskie Kinga
zeńskie Kira
zeńskie Klara
zeńskie Klarysa
zeńskie Klaudia
męskie Klaudian
męskie Klaudiusz
zeńskie Klaudyna
zeńskie Klemencja
męskie Klemens
męskie Kleofas
zeńskie Koleta
męskie Konrad
męskie Kornel
zeńskie Kornelia
męskie Kryspin
męskie Krystian
męskie Krystyn
zeńskie Krystyna
zeńskie Krzesisława
męskie Krzysztof
męskie Ksawery
zeńskie Ksenia

Imiona zaczynające się na literę (tylko daty imienin): K

Kacper
Kajetan
Kajus
Kalasanty
Kalikst
Kaliksta
Kalina
Kalistrat
Kallina
Kamil
Kamila
Kandyd
Kanizjusz
Kanut
Karina
Karol
Karol Boromeusz
Karolin
Karolina
Karp
Kasandra
Kasjan
Kasper
Kastor
Katarzyna
Kazimiera
Kazimierz
Kiejstut
Kilian
Kinga
Kir
Kira
Kiry
Klara
Klarysa
Klaudia
Klaudian
Klaudiusz
Klaudyna
Klemencja
Klemens
Klement
Klementyn
Klementyna
Kleofas
Kleopatra
Klet
Klotylda
Koleta
Kondrat
Konkordia
Konkordiusz
Konrad
Konrada
Konradyn
Konradyna
Konstancja
Konstancjusz
Konstans
Konstanty
Konstantyn
Kordian
Kordula
Kornel
Korneli
Kornelia
Korneliusz
Kosma
Kryspin
Kryspina
Krystian
Krystiana
Krystyn
Krystyna
Krzesimir
Krzesisław
Krzesisława
Krzysztof
Ksawera
Ksawery
Ksaweryna
Ksenia
Ksenofont
Kunegunda
Kwiryn
Kwiryna
Walentynki - święto zakochanych, obchodzone 14 lutego. Nazwa "walentynki" pochodzi od imienia św. Walentego, patrona zakochanych.

Tego dnia ludzie wysyłają do ukochanych "walentynkę" - wiersz albo wyznanie miłosne. Niekiedy obdarzają się upominkami. W szczególności wiersze wysyłają mężczyźni do kobiet.

Na terenie Polski konkurujące o miano tzw. święta zakochanych z miejscowym, rodzimym świętem słowiańskim zwanym potocznie Nocą Kupały lub Sobótką, obchodzonym w nocy z dnia 21 na 22 czerwca. W naszych czasach święto to stało się bardo komercyjne.

Źródło: Wikipedia.org


Imię (łac. nomen) - osobista nazwa nadawana jakiejś osobie przez grupę, do której należy. Wraz z nazwiskiem, czasem patronimikiem (ros. otczestwo), a rzadziej przydomkiem stanowi u większości ludów podstawowe określenie danej osoby.

Źródło: Wikipedia.orgLiczba imion: 1427
Liczba znaczeń imion: 1141
do zmoderowania: 70926
Znaczenieimion.int.pl istnieje od połowy 2005 roku. Polityka prywatności
Autor skryptów: Przemysław Krajniak, Skrypty PHP